Գերմաներենը որպես օտար լեզու ուսումնասիրող աշակերտներին խրախուսելու նպատակով կրթության և գիտության նախարարությունը և Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանատունը հայտարարում են մրցույթ «PAD 2008թ.» կրթաթոշակի համար:
Ինչպես տեղեկացանք ԿԳՆ-ից, մրցույթին կարող են մասնակցել Հայաստանի քաղաքացիություն ունեցող այն աշակերտները, ովքեր սովորում են 9-րդ դասարանում, երբևէ չեն եղել Գերմանիայում, առնվազն երկու տարի բարձր գնահատականներով սովորել են գերմաներեն, ունեն դպրոցի տնօրենի գրավոր երաշխավորագիրը: Նշենք, որ մասնակցության հայտերը Երևանում Գերմանիայի դեսպանատանը ընդունվում են մինչև մարտի 3-ը ներառյալ: Մրցույթը տեղի կունենա մարտի 10-ին թիվ 6 դպրոցում:

Министерство образования и науки РА совместно с посольством Германии в Армении объявляет конкурс на стипендию PAD 2008 для изучающих немецкий язык.
Как сообщает пресс-служба ведомства, в конкурсе могут принять участие те ученики Армении, которые учатся в 9-м классе, никогда не были в Германии, как минимум два года изучали немецкий язык с высокими оценками, имеют письменную гарантию от директора школы.
Заявки на участие в конкурсе принимаются в посольстве Германии по 3 марта включительно. Конкурс состоится 10 марта в средней школе №6 в столице.