Ազատության հրապարակում այսօրվա միջադեպի արդյունքում տուժել է 31 քաղաքացի, որոնցից 6-ը ոստիկան: Առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից Panorama.am-ի թղթակցին տեղեկացրին, որ դեպքի վայրում տուժած 31 քաղաքացիները հիվանդանոց են տեղափոխել միջին մարմնական վնասվածքներով:
Նշենք, որ նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում, մահվան դեպքեր չկան: 31 տուժածներից հոսպիտալացվել են 10-ը, իսկ մնացածներին ցուցաբերվել է բժշկական օգնություն և ուղարկվել են տուն:

В результате разгона митинга на площади Свободы пострадал 31 гражданин, 6 из которых – полицейские. Такие данные предоставила пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
Согласно источнику, все пострадавшие доставлены в больницу с телесными повреждениями средней тяжести, их жизни ничего не угрожает. 10 из пострадавших госпитализированы, а остальные после получения первой медицинской помощи были отправлены домой.