Մայիսին Բելգրադում կայանալիք «Եվրոտեսիլ-2008» միջազգային մրցույթում Սիրուշոն կներկայացնի «Քելե-քելե» երգը: Հանրային հեռուստաընկերության ուղիղ եթերով մարտի 8-ին հեռարձակված հեռուստաշոուի ընթացքում կարճ հաղորդագրությունների միջոցով քվեարկության արդյունքում այս երգի օգտին քվեարկել է հեռուստադիտողների 86.5 տոկոսը: Այս երգի երաժշտության հեղինակը կոմպոզիտոր Արթուր Տեր-Հովակիմյանն է:
Նշենք, որ հեռուստադիտողի դատին հանձնվել էր չորս երգ, որոնց խոսքերի հեղինակը Սիրուշոն է: Հիշեցնենք, որ Ազգային մրցանակաբաշխությունում նա հաղթող ճանաչվեց տարվա լավագույն երգչուհի անվանակարգում: Երգչուհին այժմ սովորում է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետում:
Սիրուշոն ծնվել է 1987 թվականի հունվարի 7-ին Երևանում: Առաջին անգամ բեմ է բարձրացել 7 տարեկան հասակում Կանադայում, համերգներով հանդես է եկել Բելգիայում, ԱՄՆ-ում, Հունաստանում, Հոլանդիայում, Իրանում, Ռուսաստանում, Վրաստանում, Հորդանանում և այլուր: Սիրուշոյի առաջին ալբոմը` «Սիրուշո» անվանումով դուրս է եկել 1999-ին, իսկ երկրորդը` «Շերամ»-ն էր, 2005-ին:
Այս տարի Հայաստանն արդեն երրորդ անգամ է մասնակցում միջազգային այս մրցույթին: 2006-ին «Եվրոտեսիլ»-ում Հայաստանը «Without Your Love» երգով ներկայացրեց Անդրեն, ով զբաղեցրեց 8-րդ տեղը: Նախորդ տարի «Anytime you need» երգով մրցույթում հանդես եկավ Հայկոն, ով կրկին զբաղեցրեց 8-րդ տեղը:
Հետաքրքիր է, որ նախօրեին պարզ դարձավ, որ այս տարի ևս Ռուսաստանը մրցույթում կներկայացնի Դիմա Բիլանը, ով «Եվրոտեսիլ-2006»-ին զբաղեցրեց 2-րդ հորիզոնականը:

“KELE-KELE” IN EUROVISION
In “Eurovision-2008” held in May Sirusho is going to present “Kele-Kele” song in Belgrad. On 8 March public TV organized life broadcast show and 86.5% of the audience voted for this current song. The composer of the song is Arthur Ter-Hovakimyan.
Note that the TV audience was given a chance to select from four different songs, the author of which is Sirusho herself. Sirusho was recognized as year’s best singer in NAtional Award Ceremony. The singer studies in Yerevan State University International Relations Department.
Sirusho was born in January 7, 1987. She was 7 when stood on stage in Canada for the first time, she held concerts in Belgium, USA, Greece, Netherlands, Iran, Russia, Georgia, Hordanan, and other countries. Sirusho’s first song album called “Sirusho” was published in 1999, and the second one “Sheram” published in 2005.
This is the third times Armenia takes part in this international competition. In 2006 Andre presented Armenia with the song “Without Your Love” and gained the eighth place. Last year another Armenian singer Hayko presented Armenia in Eurovision with the song “Anytime You Need” and gained the eighth place. The other day it was announced that Russian singer Dima Bilan will present Russia. This singer took part in Eurovision in 2006 and gained the second place.