ՎԱՂԸ ԿՄԵԿՆԱՐԿԻ ԱՌԱՆՑ ՓՈՂԿԱՊՆԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ-ՖՈՐՈՒՄԸ
Մայիսի 1-3-ը Ծաղկաձորի Գլխավոր սպորտային համալիրում կանցկացվի «ՏՀՏ լիդերների առանց փողկապների հանդիպում-ֆորում»-ը, որի ընթացքում կքննարկվեն 3 հիմնական թեմաներ՝ մաքսային և հարկային օրենսդրություն և վարչարարություն, հեռահաղորդակցություն և ցանցային անվտանգություն, ՏՀՏ կրթություն:
Ինչպես տեղեկացանք ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից, միջոցառմանը մասնակցելու են ՏՀՏ և բանկային ոլորտի, համապատասխան նախարարությունների և գերատեսչությունների, հասարակական կազմակերպությունների մոտ 90 ներկայացուցիչներ: Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) համոզմամբ, Հայաստանում տեղեկատվական հասարակության ձևավորումն իրագործելի է առավելապես այն դեպքում, եթե ՏՀՏ ոլորտը և այլ շահագրգիռ հատվածներ համախմբված կերպով հասարակությանն ու ՀՀ կառավարությանը ներկացյացնեն իրենց պատկերացումներն այդ գործընթացի իրագործման վերաբերյալ:
Տեղեկատվական հասարակությունը, նախ և առաջ, ենթադրում է երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքի բոլոր ոլորտներում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրում: Ֆորումի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը /UITE/, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը և «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» ծրագիրը /USAID/CAPS/: Ֆորումի հյուրն է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:

Встреча-форум лидеров информационных телекоммуникационных технологий (ИТТ) без галстуков пройдет 1-3 мая в армянском курортном городе Цахкадзор, сообщили Panorama.am в пресс-службе Союза предприятий информационных технологий.
Участник форума намерены обсудить три основные темы – таможенное и налоговое законодательство и администрирование, телекоммуникации и сетевая безопасность, образование в области ИТТ.
На форум приглашен министр экономики Армении Нерсес Ерицян. Кроме того, в мероприятии примут участие около 90 представителей банковского сектора и сферы ИТТ, соответствующих министерств и ведомств, а также общественных организаций.
Организатором форума является Союз предприятий информационных технологий, министерство экономики и программа “Конкурентоспособный частный сектор в Армении” (USAID/CAPS).
Спонсором форума выступает компания “Ю Ком”.