«DIGITEC BUSINESS»-Ը` ՀՈՒՆԻՍԻՆ
Հունիս 26-27-ը Երևանում կանցկացվի «DigiTec Business» ֆորումը: Այն առնչվում է բիզնեսի տարբեր բնագավառներում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմանը:
«Հայաստանի տնտեսական զարգացման հիմնական գրավականներից է բիզնեսի արդյունավետությունը և տվյալ բիզնեսի մրցունակությունը թե’ ներքին, թե’ արտաքին շուկայում: Դրան մեծապես նպաստում են բիզնեսի տարբեր ոլորտներ տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ներդրումն ու կիրառումը: Հենց այս նպատակով Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) նախաձեռնել է DigiTec Business ֆորումի կազմակերպումը»,-նշված է տարածած հաղորդագրության մեջ:
DigiTec Business-ը կազմակերպվում է ՀՀ կառավարության, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության և Հայաստանի բանկերի միության աջակցությամբ: Ֆորումը նպատակ ունի աջակցելու ՏՀՏ ներդրմանը տնտեսության այլ ասպարեզներում, ներկայացնել բիզնեսի ավտոմատացման նորարար ծրագրային և տեխնիկական հնարավորություններ: Միջոցառմանը մասնակցում են բիզնեսի տարբեր ոլորտների գործարարներ, կազմակերպության ղեկավարներ և ՏՀՏ պատասխանատուներ, ինչպես նաև պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ: Ակնկալվում է շուրջ 3000 բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների մասնակցություն:
DigiTec Business-ի ընթացքում նախատեսված է ցուցահանդես, որտեղ բիզնեսի ավտոմատացման իրենց լուծումները կներկայացնեն ՏՀՏ մի շարք ընկերություններ, որոնք ծառայություն են մատուցում մասնավորապես բանկային, հանքարդյունաբերության, զբոսաշրջության, առողջապահական, կրթական, պահեստավորման, առևտրային, շինարարական, տրանսպորտային ոլորտներում:

В Ереване 26-27 июня состоится форум DigiTec Business, посвященный применению информационных технологий в различных сферах бизнеса, сообщает Союз предприятий информационных технологий.
Организаторы форума прследуют цель содействовать внедрению ИТ в различные сферы экономики, представить новые программы и технические возможности автоматизации бизнеса.
В мероприятии примут участие представители различных сфер бизнеса, руководители организаций и ответственные сферы ИТ, а также представители государственных ведомств. Планируется участие в форуме около 3000 представителей бизнес-сферы.
В рамках форума запланирована выставка, на которой свои решения по автоматизации бизнеса представят ряд компаний сферы ИТ, которые оказавают услуги в банковской и горнодобывающей отраслях, а также в сфере туризма, здравоохранения, туризма, образования, торговли, строительства и транспорта.
Организатором форума является Союз предприятий информационных технологий Армении при содействии правительства, Союза промышленников и предпринимателей и Союза банков Армении.