ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՆԵՐՆ ԱՆՑԿԱՑՆՈՒՄ ԵՆ ՔՆՆԱՇՐՋԱՆԻ ՄՈՆԻԹՈՐԻՆԳ
Այսօրվանից բոլոր բուհերում կախվելու են հայտարարություններ, որտեղ իրազեվելու է, որ ՍԴՀԿ «Սարգիս Տխրունի» ուսանողական-երիտասարդական միությունը անցկացնելու է քննաշրջանի մոնիթորինգ և վերջում հանդես գալու ամփոփիչ ասուլիսով: Այս մասին հայտնում են նշված միությունից:
Վերջինները իրենց հայտարարության մեջ մասնավորապես նշել են. «մայիսի վերջից Երևանի բոլոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սկսում է քննաշրջանը: Գաղտնիք չէ, որ կոռուպցիոն ռիսկերն ու դրսևորումները հիմնականում արտահայտվում են հենց այս շրջանում»:
Երիտասարդական այս միությունը համարում է, որ բուհերում կոռուպցիայի դեմ պայքար առանձնապես չի նշմարվում, ինչն էլ ունի իր օբյեկտիվ և սուբյեկտիվ գործոնները: Ի դեպ, գործելու է նաև թեժ գիծ`  583954 հեռախոսահամարով:

Молодежь проведет мониторинг вузовских экзаменов
Молодежный союз Социал-демократической партии Гнчакян «Саргис Тхруни» намерен провести мониторинг экзаменов во всех вузах Армении. Как сообщает пресс-служба союза, объявления об этом с сегодняшнего дня будут распространены по всем вузам. По окончании мониторинга союза выступит с итоговой пресс-конференцией.
В сообщении молодежного союза, в частности сказано: «В конце мая во всех вузах страны начинается экзаменационная сессия. Не секрет, что коррупционные проявления и риски становятся явными именно в этот период». Союз полагает, что в вузах борьба с коррупцией особенно не наблюдается по объективным и субъективным причинам.
«Саргис Тхруни» сообщает также, что для всех студентов в этот период будет действовать горячая линия по телефону (010) 58 39 54, по которой можно сообщать о фактах коррупции в вузах.