ԷԼԲԱԿՅԱՆԻ «ԱՐԻՈՆ» ԹԱՏՐՈՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ «ԱՊՈՍՏՐՈՖ 2008» ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԹԱՏԵՐԱԿԱՆ ՓԱՌԱՏՈՆԻՆ
Այս տարի հունիսի 27-ից հուլիսի 2-ը Պրահայում կայանալիք «Ապոստրոֆ 2008» միջազգային 10-րդ հոբելյանական թատերական փառատոնին կմասնակցի նաև Էդգար Էլբակյանի անվան «Արիոն» թատրոնը: Ինպես տեղեկացանք մշակույթի նախարարության պաշտոնական կայքէջից, 70 հայտատու երկրների թատերախմբերից փառատոնի կազմակերպիչները լավագույն տասնյակի մեջ են ընդգրկել Էդգար Էլբակյանի անվան «Արիոն» թատրոնը և հրավիրել են մասնակցության:
«Ապոստրոֆ 2008» միջազգային թատերական փառատոնին «Արիոն» թատրոնը հանդես կգա «Չե՞ս պարի ինձ հետ» ներկայացումով:

This year from June 27 to July 2 “Arion” theatre named after Edgar Elbakyan will take part in “Apostrophe 2008” international festival in Prague. It is 10 anniversary of the current festival.
According to the Ministry of Culture official web site more than 70 appliers wished to take part in the festival, “Arion” was selected and listed in the best ten ones and received an invitation to participate.
“Arion” theatre will present “Shall we dance” play in the frameworks of the festival.