ՆԱԽԱՊԱՏՐԱՍՏՎՈՒՄ ԵՆ DIGITEC-ԻՆ
Ներքին և արտաքին բիզնեսի տարբեր ոլորտներում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ «DigiTec Business» ֆորումը կանցկացվի հունիսի 26-27-ը: Ինչպես Panorama.am-ի թղթակցին հայտնեցին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից, ֆորումի կազմակերպիչները մտադիր են դրա միջոցով նպաստել բիզնեսի տարբեր ոլորտներում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ներդրմանը, և տրամադրել նորարարական ծրագրեր և տեղեկատվական հնարավորություններ` բիզնեսի ավտոմատացման համար:
Ֆորումի շրջանակում նախատեսված է կազմակերպել ցուցահանդեսներ, որտեղ ներկայացված են լինելու բանկային, լեռնաարդյունաբերական, զբոսաշրջության, առողջապահական, կրթական, կոմերցիոն, շինարարական և տրանսպորտային ոլորտներում գործող ընկերությունները, որոնք տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ավտոմատացման հարցում ներկայացնելու են իրենց լուծումները: Նախատեսվում է նաև կազմակերպել կլոր սեղաններ, սեմինարներ, դասընթացներ:
Ֆորումին կմասնակցեն մոտ 20 ընկերություններ, նաև այնպիսի հանրահայտները, ինչպիսիք են Microsoft-ը, IBM-ը, Intell-ը, ինչպես նաև տեղական ընկերություններ` Smart systems-ը, Unicomp-ը, Armsoft-ը:
Ֆորումի կազմակերպիչը Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն է, որին աջակցում են երկրի կառավարությունը, Գործարարների ու արդյունաբերողների միությունն ու Հայաստանի բանկերի միությունը:

В Ереване готовятся к проведению форума DigiTec Business
Форум DigiTec Business, посвященный применению информационных технологий в различных сферах внутреннего и внешнего бизнеса, пройдет в Армении 26-27 июня.
Как сообщили корреспонденту Panorama.am в Союзе предприятий информационных технологий (UITE), организаторы форума намерены оказать содействие внедрению информационных и телекоммуникационных технологий в различных отраслях экономики, представлению инновационных программных и информационных возможностей по автоматизации бизнеса.
В рамках форума DigiTec Business предусмотрено проведение выставки, где специализирующиеся на банковской, горнорудной, туристической, здравоохранительной, образовательной, коммерческой, строительной и транспортной отраслях компании, действующие в сфере информационных и телекоммуникационных технологий представят свои решения в сфере автоматизации бизнеса. Планируется также проведение круглых столов, семинаров, тренингов.
В форуме примут участие около 20 компаний, среди них такие всемирно известные, как Microsoft, IBM, Intell, а также местные компании - Smart systems, Unicomp, Armsoft.
Организатором форума DigiTec Business является Союз компаний по информационным технологиям Армении (UITE), при содействии правительства РА, Союза промышленников и предпринимателей Армении, Союза банков Армении и ереванского представительства Microsoft.