ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԲԱՑՎԵԼ Է «BEELINE» ԱՌԱՋԻՆ ԿՈՐՊՈՐԱՏԻՎ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԸ
«ԱրմենՏել» հեռահաղորդակցական ընկերության անձնակազմի ուսուցման բաժնին «Beeline» համալսարանի կարգավիճակ է տրվել: Այս մասին այօսր Երևանում կայացած ասուլիսում հայտնեց «Վիմպելկոմ» ընկերության անձնակազմի հետ աշխատանքի և ԱՊՀ երկրներում կազմակերպչական զարգացման ծառայության ղեկավար Գալինա Վորոնեցկայան:
Նրա խոսքով, դա Հայաստանում առաջին կորպորատիվ համալսարանն է և առաջին համալսարանն է, որը «Վիմպելկոմ» ընկերությունը հիմնել է Ռուսաստանից դուրս իր ներկայության երկրում: Նա ընդգծեց, որ այդ համակարգի ուսուցման համակարգը համապատասխանում է կորպորատիվ կրթության համաշխարհային չափանիշներին:
«Շուկայում պայքարն ընթանում է երկու ուղղությամբ` հանուն հաճախորդի և հանուն բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների, և այդ իմաստով մեր աշխատակիցների ուսուցման հարցը մեր ընկերության համար ռազմավարական նշանակություն ունի»,( նշեց Գ. Վորոնեցկայան:
Իր հերթին, «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը նշեց, որ ընկերությունը խոշորածավալ բարեփոխումներ է իրականացնում, մի շարք ներդրումային նախագծեր և ապագայի հանդեպ հավակնոտ ծրագրեր ունի: «Ընկերությունում փոփոխություններ ամեն օր կլինեն, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ հայ հաճախորդը շատ պահանջկոտ է, և դա մեզ մշտապես զարգանալու հնարավորություն է տալիս»,- ասաց Ն. Վելիչկովը:
Շուրջ 1.5 տարվա աշխատանքի արդյունքում բացված համալսարանն աջակցելու է ընկերության ռազմավարական զարգացմանը: Այստեղ դասախոսները մանրակրկիտ ընտրություն են անցնում: Ներկայումս համալսարանում գործում են 17 թրեյներներ, ովքեր դասավանդում են թոփ-մենեջերներին, մենեջերներին, ընկերության տեխնիկական անձնակազմին: Համալսարանի դասավանդողներն առաջիկայում կուսուցանեն «ԱրմենՏել» ընկերության շուրջ 4 հազար աշխատակիցների:

В Армении открылся первый корпоративный университет “Beeline”
Отделу обучения персонала телекоммуникационной компании “АрменТел” присвоен статус корпоративного университета “Beeline”, сообщила сегодня на пресс-конференции в Ереване руководитель службы по работе с персоналом и организационному развитию в странах СНГ компании “Вымпелком” Галина Воронецкая.
По ее словам, это первый корпоративный университет в Армении и первый университет, который “Вымпелком” основал в странах своего присутствия, за пределами России. Она отметила, что система обучения в этом университете соответствует стандартам мирового корпоративного образования.
“На рынке идет война в двух направлениях – за клиента и за высококвалифицированных специалистов, и в этом смысле вопрос обучения наших сотрудников имеет стратегическое значение для нашей компании”, - отметила Воронецкая.
В свою очередь, генеральный директор компании “АрменТел” Нейчо Величков отметил, что компания проводит большие реформы, имеет ряд инвестиционных проектов и большие планы на будущее. “Изменения в компании будут каждый день, с учетом того, что армянский клиент очень требователен, и это позволяет нам постоянно развиваться”, - сказал Величков.
Университет, открытию которого предшествовала 1.5-годовая работа, будет поддерживать стратегическое развитие компании. Преподаватели здесь проходят жесткую сертификацию. В настоящее время в университете 17 тренеров, которые обучают топ-менеджеров, менеджеров, технический персонал – кабельщиков, монтеров. Преподавателям университета предстоит обучить 4 тысяч сотрудников компании “АрменТел”.