ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 1-Ը ԴՊՐՈՑՆԵՐԸ ԿԴԻՄԱՎՈՐԵՆ ՊԱՏՐԱՍՏ ՎԻՃԱԿՈՒՄ
Քաղաքապետարանի ենթակայության 131 կրթական հաստատություններում ընթացող վերանորոգման և դրանց մի մասում կաթսայատների շինարարական աշխատանքները հիմնականում ավարտվել են: Այս մասին նախօրեին քաղաքապետարանում տեղի ունեցած գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ասել է քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը: Նրա համոզմամբ, սեպտեմբերի 1-ը բոլոր դպրոցները կդիմավորեն պատրաստ վիճակում:
Քաղաքապետն էլ իր հերթին հանձնարարել է մեկ անգամ ևս վերստուգել կատարված աշխատանքների որակն ու նոր ուսումնական տարում ապահովել մայրաքաղաքի բոլոր դպրոցների բնականոն գործունեությունը:

В 131 учебном заведении, находящихся в ведении Мэрии столицы, в основном окончены ремонтно-строительные работы и в некоторых из них - работы по установке котельных. Об этом сообщил первый заместитель мэра Камо Ареян, вчера на совещании в Мэрии Еревана. По его заверениям, все школы будут готовы к 1-му сентября.
Мэрия в свою очередь, поручила еще раз проверить качество произведенных работ и обеспечить жизнедеятельность всех школ в течении всего учебного года.