Երիտասարդ կատարողների «Հինգ աստղ» մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Ռազմիկ Ամյանն արժանացել է առաջին մրցանակի` այն կիսելով Ռուսաստանի ներկայացուցիչ «Կվատրո» խմբի հետ: SMS քվեարկությունների արդյունքում Ամյանը հավաքել է 199 միավոր: Իսկ գրան-պրին ստացել է Տաջիկստանի ներկայացուցիչը:
Մրցույթի արդյունքները հայտարարվել են երեկ Սոչիում տեղի ունեցած գալա համերգի ընթացքում: Տասնմեկ մասնակիցների շնորհվել է 15 պարգև:
Նշենք, որ 2008-ին երիտասարդ կատարողների «Հինգ աստղ» մրցույթին մասնակցել են նախկին ԽՍՀՄ երկրների 15 ներկայացուցիչներ: Մրցույթն անցկացվում է 2005 թվականից:

“Five Stars” youth music festival ended yesterday in Sochi, where Razmik Amyan, representing Armenia got first prize sharing it with Russian “Quadro” group. In the result of sms-voting Amyan obtained 199 points, and the grand-pris was given to the representative of Tajikistan.
The results of the competition were announced yesterday in Sochi celebration concert, where 11 participants were awarded 15 dufferent prizes.
Note that “Five Stars” festiaval is being held since 2005 and 15 representatives of former USSR countries took part in it this year.