1 ՄԼՆ ԴՐԱՄ` ՀԱՆՐՕԳՈՒՏ ՄԵԿ ԾՐԱԳՐԻՆ
ՌՈՒՍԱԼ ընկերությունը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հետ համատեղ հայտարարում են «10 դպրոցական ծրագիր» երկրորդ մրցույթի մեկնարկը, որի նպատակն է դպրոցականներին և ուսուցիչներին ներգրավել համատեղ հանրօգուտ աշխատանքներում: Ծրագրին տեղեկատվական աջակցություն է ցուցաբերում ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը:
ԿԳՆ Երևան քաղաքի բոլոր 7-11-րդ դասարանների աշակերտներին հրավիրում է մասնակցելու այս յուրահատուկ մրցույթին` ներկայացնելով միջդպրոցական, համադպրոցական և դասարանական ծրագրեր: Մրցութային հանձնաժողովների կողմից կընտրվեն 10 լավագույն ծրագրերը, որոնցից յուրաքանչյուրի իրականացման համար կտրամադրվի 1.000.000 դրամ:

На реализацию “Лучших школьных программ” выделят по 1 млн. драмов
Компания «РУСАЛ» совместно с Программой развития ООН объявляют начало второго конкурса «10 школьных программ», сообщили в пресс-службе Министерства образования и науки Армении.
Цель конкурса заключается в вовлечении школьников и учителей в совместные общественно-полезные работы. Информационную поддержку этой программе оказывает Минобразования РА.
Министерство науки и образования РА приглашает учащихся 7 – 11 классов всех школ города Еревана принять участие в этом особом конкурсе, посредством представления межшкольных, общешкольных и классных программ. Жюри конкурса выберет 10 лучших программ и для реализации каждой из них предоставит 1 млн. драмов.