ՌՈՄԱՆ ԲԱԼԱՅԱՆԻ «ԴՐԱԽՏԻ ԹՌՉՈՒՆՆԵՐԸ» «ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՏՂԱՄԱՐԴ ԴԵՐԱՍԱՆ» ԱՆՎԱՆԱԿԱՐԳՈՒՄ
Անապայում անցկացվող ԱՊՀ և Բալթյան երկրների «Կինոշոկ» 17-րդ կինոփառատոնում ուկրաինահայ ռեժիսոր Ռոման Բալայանի «Դրախտի թռչուններ» ֆիլմի գլխավոր դերակատար Սերգեյ Ռոմանյուկն արժանացել է լավագույն դերասանի կոչման:
Հայկական «Ոսկե ծիրան» հինգերորդ միջազգային կինոփառատոնի բացումը` հուլիսի 13-ին, տեղի էր ունեցել հենց այդ ֆիլմով, որն արժանացել էր հայ հանդիսատեսի հավանությանը:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 12-21-ը Անապայում անկացվում էր ԱՊՀ և Բալթյան երկրների «Կինոշոկ» 17-րդ կինոփառատոնը, որի հիմնական ծրագրում ընդգրկվել էին 11 ֆիլմ` Ռուսաստանից, Ղազախստանից, Լիտվիայից, Էստոնիայից, Ուկրաինայից, Վրաստանից և այլ երկրներից: Փառատոնի օրերին տեղի է ունենեցել 5 մրցույթ:

ROMAN BALAYAN’S “BIRDS OF PARADISE” IN “BEST ACTOR” NOMINATION
“Film shock” 17th film festival, which is taking place in Anapa among CIS and Baltic countries awarded Sergey Romaniuk best actor presenting “Birds of Paradise” film by Armenian-Ukrainian Roman Balayan. Remind that “Golden Apricor” fifth international film festival ceremony has been announced open by this film.
Remind that in 12-21 September in Anapa “Film shock” 17th film festival took place where 11 films were included from Russia, Kazakhstan, Lithuania, Estonia, Ukraine, Georgia and other countries.