ՄԵԿՆԱՐԱԿԵՑԻՆ ԱՇՆԱՆԱՅԻՆ ԱՐՁԱԿՈՒՐԴՆԵՐԸ
Այսօր Երևանի բոլոր դպրոցներում սկսվեցին աշնանային արձակուրդները: 2-րդից մինչև 11-րդ դասարան աշնանային արձակուրդը տրամադրվում է հոկտեմբերի 27-ից մինչև նոյեմբերի 2-ը` ներառյալ: Իսկ առաջին դասարանցիներին ` հոկտեմբերի 27-ից մինչև նոյեմբերի 9-ը ներառյալ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ԿԳՆ հանրակրթության վարչության պետ Նարինե Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ ԿԳՆ փոխնախարար Բագրատ Եսայանը վերջերս ասուլիսում պաշտոնապես հայտարարեց, որ այս տարի Երևանի բոլոր դպրոցների աշնանային արձակուրդները չեն միացվելու ձմեռայիններին:
Երևանում այսօր գործում է 196 ջեռուցվող դպրոց, այսինքն` դպրոցների երեք քառորդից ավելին ջեռուցվում է:
Իսկ մարզերի դպրոցները, որոնք չունեն լոկալ ջեռուցման համակարգ, սպիպված են աշնանային արձակուրդները միացնել ձմեռայինին:
Անցյալ տարի դպրոցական աշնանային ու ձմեռային արձակուրդները միացվել էին: Աշակերտները դեկտեմբերի 24-ից հունվարի 6-ը հանգստանալու փոխարեն, հանգստացել են մինչև հունվարի 13-ը:

В школах Еревана начались осенние каникулы
Сегодня во всех школах Еревана начались осенние каникулы. Сезонные каникулы для учеников с 2 по 11 классы предусмотрены на период с 27 октября до 2 ноября включительно. Отдых первоклассников продлится на несколько дней дольше, то есть с 27 октября по 9 ноября включительно. Об этом Panorama.am сообщила начальник управления по связям с общественностью Министерства образования и науки Армении Нарине Ованнисян.
Отметим, что замминистра науки и образования Армении Баграт Есаян в ходе состоявшейся на днях пресс-конференции официально объявил, что в этом году осенние каникулы во всех школах Еревана не будут объединены с зимними каникулами.
Сегодня в столице Армении отапливаются 196 школ, то есть больше трех четвертей столичных школ отапливаются.
Что касается областных государственных среднеобразовательных заведений, в которых нет локальной системы отопления, то здесь осенние каникулы вынуждены объединить с зимними.
Заметим, что в прошлом году осенние и зимние каникулы были совмещены. Каникулы продлились с 24 декабря до 13 января, вместо 6 января.