ԱՅՍ ՏԱՐԻ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱ ԳԱԱ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԺՈՂՈՎԸ
Գիտությունների ազգային ակադեմիայի արտասահմանցի նորընտիր անդամները պաշտոնապես հրավիրված են մասնակցելու այս տարի ապրիլի 21-23-ը Երևանում կայանալիք ՀՀ ԳԱԱ-ի ընդհանուր տարեկան ժողովին: Ժողովի անցկացման և սփյուռքահայ գիտնականների մասնակցության հարցերը այսօր քննարկվել են ՀՀ ԳԱԱ նախագահության նիստում՝ ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի մասնակցությամբ ՀՀ ԳԱԱ-ի ընդհանուր տարեկան ժողովի ընթացքում սփյուռքահայ գիտնականները հանդես կգան գիտական հաղորդումներով:
Ինչպես տեղեկացնում են ԳԱԱ մամուլի ծառայությունից, նիստի ընթացքում կքննարկվեն նաև ՀՀ ԳԱԱ և սփյուռքահայ գիտնականների համագործակցության ուղղությունները: Սփյուռքահայ գիտնականները դասախոսություններ կկարդան բուհերում:

The new elected foreign members of the National Academy of Sciences are invited to participate in the annual general session of the Academy in Yerevan, on 21-23 April. Today during the presidential session of the academy the agenda and the participation of foreign guests have been discussed. The Minister of Diaspora Hranush Hakobyan was present at the discussion, reports the press service of the Academy.
According to the source, during the general session the cooperation of Academy and foreign members will be also discussed.