ԲՈՒԼՂԱՐԻԱՅԻ ՏԱՐԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ
2009-ը Հայաստանում հայտարարված է Բուլղարիայի տարի, իսկ 2010թ-ին Բուլղարիայում կհայտարարվի Հայաստանի տարի: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՀՀ մշակույթի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գայանե Դուրգարյանը:
Գ. Դուրգարյանը հայտնեց, որ Հայաստանում Բուլղարիայի տարվա շրջանակներում կանցկացվեն բուլղարական կինոյի օրեր, ցուցահանդեսներ, մեծ համերգային ծրագրեր, օպերային ներկայացումներ և այլն: Մինչև հունվարի վերջ կստացվի բուլղարական կողմի ծրագրային առաջարկությունը:
Վարչության պետի խոսքով, այժմ տարվա միջոցառումների անցկացման ծրագիրը դեռ մշակման ընթացքում է, որն իրականացվում է երկու կողմերի համաձայնությամբ: Բուլղարական կողմը նույնպես կարող է իր տեսակետներն առաջակել միջոցառումների ծրագրի ձևավորման ուղղությամբ:

2009 is announced as the Year of Bulgaria in Armenia, and the next year – 2010 is expected to be Year of Armenia in Bulgaria, said Gayane Durgaryan the head of information and public relations department of the Ministry of Culture to Panorama.am.
In the frames of the Year of Bulgaria in Armenia days of Bulgarian film, exhibitions, concerts, operas will be performed. Till the end of the month the Bulgarian side should present program recommendations.
G. Durgaryan said that they are still discussing the agenda and their Bulgarian colleagues are welcome to help them.