Փետրվարի 13-14-ը Հայաստանի նկարիչների միությունում անցկացվելու է «ART EXPO» ցուցահանդեսը, որի ընթացքում ներկայացվելու է հայկական մշակույթն ամբողջությամբ` 2008 թվականի լավագույն մշակութային ծրագրերը. կինոարվեստ, թատերարվեստ, երաժշտարվեստ, ոչ նյութական մշակութային ժառանգություն, միջազգային, հանրապետական փառատոններում ներկայացված մշակութային ծրագրեր և այլն: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Գայանե Դուրգարյանը:
«Ցուցահանդեսում ներկայացվելու է Հայաստանի ողջ մշակութային դաշտը` և պետական, և մասնավոր, և հասարակական` անկախ ազգային պատկանելիությունից»,- ասաց նա ու հավելեց, որ այն լայն համագործակցության դաշտ կբացի, միջազգային շուկա դուրս գալու հնարավորություն կընձեռի, քանի որ հրավիրված են լինելու նաև Հայաստանի դիվանագիտական կորպուսը:
Ցուցահանդեսային երկու օրերի ընթացքում տեղի է ունենալու նորաբաց մշակութային կայքերի շնորհանդեսներ:

13-14 февраля в здании Союза художников Армении пройдет выставка “ART EXPO”, на которой будет представлена армянская культура – лучшие культурные программы 2008 года, киноискусство, театральное искусство, нематериальное культурное наследие, а также культурные программы, представленные на международных, республиканских выставках и другое. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила начальник отдела по связям с общественностью Министерства культуры РА Гаяне Дургарян.
“На выставке будет представлено все культурное поле Армении, как государственное, частное, так и общественное, вне зависимости от национальной принадлежности”, - сказала она и добавила, что выставка откроет поле для широкого сотрудничества, предоставит возможность входа в международный рынок, поскольку на выставку будет приглашен также дипломатический корпус Армении.
Добавим, что выставка продлится два дня, в течение которых планируются презентации новых культурных сайтов.