ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՄԻՆՍԿՈՒՄ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ԳՐՔԻ 16-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ-ՏՈՆԱՎԱՃԱՌԻՆ
Փետրվարի 11-ին Մինսկում բացվել է գրքի 16-րդ միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառը, որին Հայաստանը երեք տարի անընդմեջ մասնակցում է:
Ինչպես հայտնում են Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, մասնակից մոտ երեք տասնյակ երկրների թվում ԱՊՀ անդամ պետություններից ներկայացված են նաև Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Ղազախստանը, Ադրբեջանը և Տաջիկստանը: Ցուցահանդեսի պատվավոր հյուրն է Ղազախստանը:
Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել Բելառուսի կառավարության անդամներ, Բելառուսում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներ:
Հայաստանի դեսպան Օլեգ Եսայանն այցելել է Հայաստանի տաղավար, ուր ներկայացված է երկրի տարբեր հրատարակչությունների հարյուրից ավելի անուն գրականություն` տրամադրված ՀՀ մշակույթի նախարարության կողմից:

ARMENIA TO TAKE PART IN BOOK INTERNATIONAL EXHIBITION IN MINSK
On 11 February Book 16th International Exhibition conducted in Minsk. Armenia has been taking part in the exhibition for 3 years regularly, reports the press and information service of the Foreign Ministry.
According to the source, Russia, Ukraine, Kazakhstan, Azerbaijan and Tajikistan from the CIS member countries also participated in the exhibition. Kazakhstan has been the favorite guest of the exhibition.
The members of the Belarus Government were present at the official opening ceremony. The Ambassador of Armenia to Belarus Oleg Yesayan also visited Armenian pavilion.