ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ՄԻՆՍԿՈՒՄ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ Է ԳՐՔԻ 16-ՐԴ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ-ՏՈՆԱՎԱՃԱՌԻՆ
Փետրվարի 11-ին Մինսկում բացվել է գրքի 16-րդ միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառը, որին Հայաստանը երեք տարի անընդմեջ մասնակցում է:
Ինչպես հայտնում են Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, մասնակից մոտ երեք տասնյակ երկրների թվում ԱՊՀ անդամ պետություններից ներկայացված են նաև Ռուսաստանը, Ուկրաինան, Ղազախստանը, Ադրբեջանը և Տաջիկստանը: Ցուցահանդեսի պատվավոր հյուրն է Ղազախստանը:
Բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել Բելառուսի կառավարության անդամներ, Բելառուսում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներ:
Հայաստանի դեսպան Օլեգ Եսայանն այցելել է Հայաստանի տաղավար, ուր ներկայացված է երկրի տարբեր հրատարակչությունների հարյուրից ավելի անուն գրականություն` տրամադրված ՀՀ մշակույթի նախարարության կողմից:

Армения участвует в международной книжной выставке-ярмарке в Минске
Армения третий год подряд принимает участие в 16-ой международной книжной выставке-ярмарке, которая открылась 11 февраля в Минске.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе МИД Армении, в числе более трех десятков участников представлены также Россия, Украина, Казахстан, Азербайджан и Таджикистан. Казахстан почетный гость выставки.
На торжественной церемонии открытия присутствовали члены правительства Беларуси и руководители аккредитованных в Беларуси дипломатических миссий.
Посол Армении в Беларуси Олег Есаян посетил павильон Армении, где было представлено более ста наименований литературы различных издательств страны, предоставленных Министерством культуры РА.