ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ՀԱՄԱԼԻՐ ԾՐԱԳԻՐ` ՍԵՎԾՈՎՅԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
Հայաստանի մշակույթի նախարարությունը կազմակերպում է մշակութային համալիր ծրագիր` Սևծովյան տնտեսական համագործակցության պետությունների ( Բուլղարիա, Թուրքիա, Հայաստան, Հունաստան, Ռումինիա, Ռուսաստան, Սերբիա և Վրաստան) մասնակցությամբ: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեցին մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Մարտի 4-5 տեղի ունենալիք միջոցառման շրջանակներում նախատեսվում է կլոր սեղանի անցկացում` «Համագործակցությունը Սևծովյան տարածաշրջանի պատմամշակութային հուշարձանների պահպանության և վերականգնման ոլորտում» թեմայով, ինչպես նաև` ցուցահանդեսներ` «Սևծովյան երկրների մշակութային խճանկար», «Սև ծովին` արևոտ երկինք», կինոդիտումներ` «Սևծովյան տարածաշրջանի պատմամշակութային հուշարձանների պահպանություն և վերականգնում» թեմայով:

The Ministry of Culture of Armenia organizes a cultural complex project with the participation of the countries of the Black Sea Economic Co-operation (Bulgaria, Turkey, Armenia, Greece, Romania, Russia, Serbia and Georgia), reports the public relations department of the Ministry of Culture to Panorama.am.
Round table meetings are organized to be conducted on 4-5 March on “Co-operation in protecting cultural historic monuments in the region of Black Sea” topic, as well as exhibitions, films performances.