«ԱրմենՏել» հեռահաղորդակցական ընկերությունը ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում չի նախատեսում բարձրացնել իր մատուցած ծառայությունների սակագները: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ընկերության գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը:
Նա նշեց, թե այն ընկերությունները, որոնք չեն նախապատրաստվել տնտեսական ճգնաժամին, կարող են շատ լուրջ խնդիրների բախվել: Ն. Վելիչկովի խոսքով, սակագների վերանայում հնարավոր է միայն տնտեսական իրավիճակի կտրուկ փոփոխության դեպքում:
Նշենք, որ ավելի վաղ «ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ» ընկերությունը հայտարարել էր, որ մտադիր չէ բարձրացնել իր կողմից մատուցվող ծառայությունների գները:

АрменТел не намерен пока повышать тарифы на свои услуги
Телекоммуникационная компания “АрменТел” (“дочка” “Вымпелком”) не планирует повысить тарифы на свои услуги в условиях финансово-экономического кризиса. Об этом сегодня в беседе с журналистами заявил генеральный директор ЗАО “АрменТел” Нейчо Величков.
Он отметил, что компании, которые не подготовились к экономическому кризису, могут столкнуться с серьезными проблемами. “Мы заранее хорошо подготовились и на данном этапе не будем ничего повышать”, - сказал он.
Гендиректор компании отметил, что пересмотр тарифных планов возможен только в случае резкого изменения экономической ситуации.
Отметим, что ранее руководство ведущего оператора – компании “ВиваСелл-МТС” (“дочка” МТС) заявило, что не намерено повышать тарифы на предоставляемые услуги.
По прогнозам российских аналитиков, операторы “большой тройки” - МТС, “ВымпелКом” и Мегафон станут повышать цены на сотовую связь.