Նախօրեին «Նաիրիտ» գործարանում տեղի ունեցած պայթյունների հետևանքով տուժածներից միայն մեկն է շարունակում բուժում ստանալ: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց «Էրեբունի» Բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Արթուր Ռոստոմյանը: Նրա խոսքով, տուժածները դեպքից անմիջապես հետ ԲԿ-ում ամբուլատոր բուժում են ստացել, միայն մեկ տուժածն է վիրահատական միջամտության կարիք ունեցել: «Այժմ նրա առողջական վիճակը բարվոք է: Հիվանդին հենց այսօր էլ կարող ենք դուրս գրել: Նրա ձեռքի ջլերն էին կտրված, վիրահատություն է իրականացվել, լավ է անցել, այնպես որ, հիվանդի առողջական վիճակը կարելի է բավարար գնահատել»,-ասաց Ա. Ռոստոմյանը:
Ըստ նրա, հիվանդը ԲԿ-ից դուրս գրվելուց հետո, անպայման, ամբուլատոր բուժում պետք է ստանա:
ԲԿ-ի գործադիր տնօրենը նշեց, որ մյուս 7 տուժածների մոտ կյանքին սպառնացող ոչ մի խնդիր չի եղել: Նրանք մեկ-երկու ժամ թթվածնային բուժում են ստացել, ապա տուն գնացել:
Ա. Ռոստոմյանը հավաստում է, պայթյունի հետևանքով թունավորման դեպքեր չեն գրանցվել:
Հիշեցնենք, որ «Նիրիտ» գործարանում առաջին պայթյունը գրանցվել է 18:30-ի սահմաններում, երկրորդը՝ րոպեներ անց: Սակայն հրդեհը մարելուց հետո՝ ժամը 20-ի սահմաններում գրանցվել է ևս մեկ պայթյուն:

One still getting cured in “Erebuni” medical center after being injured in the explosion in “Nairit” factory, Arthur Rostomyan, the executive director of the medical center told Panorama.am. According to him the injured people have got cured and went home, only one of them has been operated on, but currently even that patient can leave home.
According to the source nothing threats the life of those seven injured. A. Rostomyan ensures that no cases of intoxication have been revealed.
Note that yesterday at 18:30 p.m. by local time the explosion took place in “Nairit” factory, after seconds the second one. When the fire was put out at 20:00 p.m. another explosion took place. In the aftermaths of those explosions 4 employees of the factory dies and 8 got injured.