«ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ՏՈՆ»` ՆՎԻՐՎԱԾ ԿՈՄԻՏԱՍԻ 140-ԱՄՅԱԿԻՆ
Հունիսի 21-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը և Հայաստանի մշակույթի նախարարությունը Երևանում և հանրապետության մարզերում անցկացնում են «Երաժշտության տոն» միջոցառումը` բացօթյա, կենդանի հնչողությամբ և բազմաժանր կատարումներով:
Մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գայանե Դուրգարյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ միջոցառումն այս տարի նվիրվում է մեծանուն կոմպոզիտոր, երգահան Կոմիտասի 140-ամյակին: Մայրաքաղաքում «Երաժշտության տոնը» մեկնարկելու է 12:00-ին և շարունակվելու մինչ կեսգիշեր:

В Армении пройдет “Музыкальный праздник” к 140-летию Комитаса
Посольство Франции в Армении и Министерство культуры РА проведут 21 июня в разных областях республики и в Ереване мероприятие “Музыкальный праздник” с многожанровыми исполнениями под открытым небом и живым звучанием.
Как сообщила корреспонденту Panorama.am начальник управления по связям с общественностью Минкультуры РА Гаяне Дургарян, в этом году мероприятие посвящается 140-летнему юбилею армянского композитора фольклорного направления, певца и хорового дирижера Комитаса (Согомон Геворкович Согомонян).