«ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ՏՈՆ»` ՆՎԻՐՎԱԾ ԿՈՄԻՏԱՍԻ 140-ԱՄՅԱԿԻՆ
Հունիսի 21-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը և Հայաստանի մշակույթի նախարարությունը Երևանում և հանրապետության մարզերում անցկացնում են «Երաժշտության տոն» միջոցառումը` բացօթյա, կենդանի հնչողությամբ և բազմաժանր կատարումներով:
Մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գայանե Դուրգարյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ միջոցառումն այս տարի նվիրվում է մեծանուն կոմպոզիտոր, երգահան Կոմիտասի 140-ամյակին: Մայրաքաղաքում «Երաժշտության տոնը» մեկնարկելու է 12:00-ին և շարունակվելու մինչ կեսգիշեր:

French Embassy and Culture Ministry to hold Music Festival devoted to140th birth anniversary of Komitas
14:01 17/06/2009
French Embassy to Armenia and Armenian Culture Ministry are holding “Music Festival’’ in Yerevan and Armenian regions on June 21, to feature open-air, live concert.
As the culture ministry told panorama.am, this year the event is devoted to the 140th birth anniversary of the outstanding Armenian composer Komitas. The feast is due 12pm - till midnight in Yerevan.