ԵՐԿՐԻ ՂԵԿԱՎԱՐԸ ԱՅՑԵԼԵԼ Է ԴԻՄՈՐԴՆԵՐԻՆ ԵՎ ՀԱՋՈՂՈՒԹՅՈՒՆ ՄԱՂԹԵԼ ՆՐԱՆՑ
Այսօր առավոտյան նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելեց Երևանի Պետական համալսարան. այստեղ քննական դահլիճներում ընթանում են ընդունելության քննությունները: Երևանի տարբեր բուհեր դիմած դիմորդներն այսօր հանձնելու են քննություններ «Հայոց պատմություն» և «Քիմիա» առարկաներից: Ինչպես փոխանցում է մեր թղթակիցը, նախագահը եղել է երկու քննական սրահներում, ծանոթացել դրանց պայմաններին, կահավորանքին:
Նախագահը Սարգսյանը ներկա է գտնվել նաև նշված քննությունների թեստային ծրարների բացման արարողությանը և դիմորդներին անձամբ մաղթել է հաջողություն:
Հիշեցնենք, որ պաշտոնական տվյալների համաձայն, այսօր «Հայոց պատմություն» առարկայից քննություն է հանձնում 3572 դիմորդ, «Քիմիա» առարկայից` 1330, որից Երևանում համապատասխանաբար` 942 և 373 դիմորդ, ԼՂՀ-ում` 314 և 50:

Today President Serzh Sargsyan visited the examination center at Yerevan State University to follow the process of united state exams.
The school-graduates, who have applied to continue their studies at universities, are taking exams on Armenian history and chemistry. As Panorama reporter said, the President walked about two examination rooms and watched the process.
The test envelopes were opened in presence of President Sargsyan and he wished good luck to the applicants.
According to the official data, 3572 applicants are taking exam on Armenian history, 1330 – on Chemistry, among them 942 and 373 applicants in Yerevan, 314 and 50 in NKR respectively.