ԺԱՆ ՌԵՆՈՆ` ՀԱՅԻ ԴԵՐՈՒՄ. «ՈՍԿԵ ԾԻՐԱՆ»-Ը ԿԲԱՑՎԻ «ՄԵՐՁԱՎՈՐ ՇՐՋԱՊԱՏ» ՖԻԼՄՈՎ
Հուլիսի 12-ին «Ոսկե Ծիրան» 6-րդ միջազգային կինոփառատոնը կբացվի ֆրանասիացի ռեժիսոր Լոռեն Տյուելի «Մերձավոր շրջապատ» (le Premier Cercle) ֆիլմով, որի պրոդյուսերն է հայազգի հայտնի կինոդիստրիբյուտոր Ալան Թերզյանը:
Ինչպես տեղեկացնում են «Ոսկե Ծիրան»-ի մամուլի ծառայությունից, 95 րոպեանոց այդ թրիլլերը հայազգի Մալաքյան հանցախմբի մասին է, որն իշխում է Ֆրանսիայի հարավում: Հանցախմբի ղեկավարը Միլո Մալաքյանն է, ով հայտնի է իր դաժանությամբ: Նրա համար «Մերձավոր շրջապատ»-ը իր ընտանիքն է, իր արմատները, որոնց դավաճանել չի կարելի: Միլոն պատրաստ է հանցախմբի ղեկավարությունը հանձնել իր ժառանգին` միակ որդի Անտոնին, սակայն վերջինն այլ կյանքի է ձգտում: Իր սիրուն հասնելու համար նա պետք է փախչի այդ շրջապատից:

JEAN RENO IN THE ROLE OF ARMENIAN
Le Premier Cercle” (“the first circle”), the film by French director Laurent Tuel will open “Golden Apricot” international film festival on July 12. The producer of the film is the famous French Armenian film distributor Alain Terzian. This 95 minute thriller is about the Malakian clan which controls in the Southern France.
The head of the clan is Milo Malakian, who is famous for his violence. For him “Le Premier Cercle” (“the first circle”) is his family, his roots, something that cannot be betrayed. Milo is ready to pass his power to his heir, his only remaining son Anton.