«ՄԵԿ ԱԶԳ, ՄԵԿ ՄՇԱԿՈՒՅԹ» ՀԻՄՆԱԴՐԱՄԻ ՀՈԳԱԲԱՐՁՈՒՆԵՐԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՍՓՅՈՒՌՔԻ ՆԱԽԱՐԱՐՆ Է
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մասնակցությամբ` այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Մեկ ազգ, մեկ մշակույթ» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ: Ինչպես տեղեկացնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը կարևորել է հիմնադրամի դերը մշակութային ծրագրերի իրականացման գործում` հատկապես սփյուռքի հետ համագործակացության և uտեղծագործական ներուժի ներգրավման առումով:
Հոգաբարձուների խորհրդի նիստում խորհրդի նախագահ է ընտրվել ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Խորհուրդը լսել է գործադիր տնօրենի` հիմնադրամի 2008-ի ծրագրերի և գործունեության մասին հաշվետվությունը և քննարկել 2009-ին հիմնադրամի կողմից իրականացվելիք ծրագրերն ու միջոցառումները:

MINISTER OF DIASPORA TO CHAIR “ONE NATION, ONE CULTURE” FOUNDATION
Today the session of board of trustees of “One Nation, One Culture” foundation took place in RA Government where Prime Minister was also present. As PR department of the government reports, Prime Minister stressed the role of the foundation in realization of the cultural programs, especially in cooperation with Diaspora and in involving creative prospects.
During the session of the Board of Trustees the Minister of Diaspora Hranush Hakobyan was elected as a Chairman.
The Board listened to the report made by the executive director on 2008 programs and activities of the foundation and also discussed the projects and activities of 2009.