ՊԵՏԱԿԱՆ ԲՈՒՀԵՐ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅԱՆ ԴԻՄՈՒՄ-ՀԱՅՏԵՐ ՆԵՐԿԱՅԱՑՆԵԼՈՒ ԺԱՄԿԵՏՆ ԵՐԿԱՐԱՁԳՎԵԼ Է
ՀՀ պետական բուհեր ընդունելության դիմում-հայտեր ներկայացնելու ժամկետը երկարաձգվել է մինչև հունիսի 29-ը` ժամը 18:00-ն: Այս փոփոխությունն հանրապետական ընդունող հանձնաժողովը կատարել է 2009 թվականի` առկա ուսուցման ընդունելության կանոնների 39-րդ կետում կատարված լրացման համաձայն:
Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց հանրապետական ընդունող հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Լիլիթ Գալստյանը:
Նա նշեց, որ բոլոր այն դիմորդները, ովքեր չեն հասցրել մինչև նախօրոք սահմանված ժամկետը՝ հունիսի 1-ը, դիմում-հայտ ներկայացնել պետական բուհեր, լրացուցիչ ժամկետում հայտ ներկայացնելու համար նախ պետք է գրավոր դիմեն ՀՀ ԿԳ նախարարություն։
Նրա խոսքերով, հիմնական ժամկետում՝ մինչ հունիսի 1-ը, ընդունված դիմում-հայտերի փոփոխություն չի կատարվելու:
Լ. Գալստյանի խոսքերով, բուհ հայտ ներկայացնելու հնարավորություն կընձեռվի նրանց, ովքեր այդ մասին դիմում կներկայացնեն ՀՀ ԿԳ նախարարություն։

Срок подачи заявлений для поступления в госвузы Армении продлен
Срок подачи заявлений для поступления в государственные вузы Армении продлен до 29 июня, 18:00. Республиканская приемная комиссия внесла это изменение согласно дополнению, внесенному в 39-й пункт правил поступления на стационарное обучение, 2009 года. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь Республиканской приемной комиссии Лилит Галстян.
Она отметила, что те абитуриенты, которые не успели до ранее установленного срока – 1 июня, подать заявления в государственные вузы, для представления заявки в период дополнительного срока, во-первых, должны письменно обратиться в Министерство образования и науки РА.
По ее словам, в основном сроке (до 1 июня) изменений в принятых заявках не будет. Возможность подачи заявки в вуз получат те, кто представит соответствующее об этом заявление в Министерство образования и науки РА.