ORANGE ARMENIA-Ն ԿՄԻԱՆԱ UITE-ԻՆ
Հայաստանի բջջային կապի երրորդ օպերատորը` Orange Armenia ընկերությունը մտադիր է առաջիկա եռամսյակում անդամակցել Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությանը (UITE): Այս մասին այսօր մեկնարկած Start-up ֆորումի ժամանակ ասաց միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
Նա նաև ասաց, որ նախօրեին միությանը միացել են երկու նոր ընկերություն: Առաջինը ADC ընկերություն է, որը հանդիսանում է Երևանում և մերձակա շրջաներում հեռահաղրդակցության շուկայի առաջատարներից, և Imax ինտերնետ-պրովայդերը:
Նշենք, որ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը հիմնադրվել է 2000 թվականին ու միավորում է հեռահաղորդակցության ոլորտի տեղական և միջազգային 31 առաջատար ընկերությունների:
Այն յուրաքանչյուր տարի կազմակերպում է DigiTec բիզնես ֆորումը և DigiTec միջազգային ցուցահանդեսը, որոնք միջազգային ընկերություններին հնարավորություն են տալիս ուսումնասիրել տեղական ՏՏ շուկան և գան Հայաստան:

Orange Armenia присоединится к UITE
Компания Orange Armenia – третий сотовый оператор в стране – намерена в ближайший квартал войти в Союз предприятий информационных технологий (UITE). Об этом сегодня в ходе форума Start-up сообщил исполнителный директор UITE Карен Варданян.
Он также сообщил, что накануне Союз пополнился двумя новыми компаниями. Это компания ADC, являющаяся одним из лидеров на рынке телекоммуникационных услуг Еревана и близлежащих районов, и интернет-провайдер Imax.
Союз предприятий информационных технологий (UITE) основан в 2000 году и объединяет 31 ведущую местную и международную компании сферы информационных и телекоммуникационных технологий.
UITE ежегодно организует DigiTec бизнес-форум и международную выставку DigiTec, которые позволяют международным компаниям изучить местный ИТ-рынок и прийти в Армению.