Ս. ՍԱՐԳՍՅԱՆՆ ԱՅՍՕՐ ԶՎԱՐԹՆՈՑՈՒՄ ԷՐ` ԾԱՆՈԹԱՆԱԼՈՒ ՆՈՐ ՀԱՄԱԼԻՐԻ ՇԻՆԱՐԱՐԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻՆ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ` ծանոթանալու օդանավակայանի հանրային գոտում կառուցվող նոր համալիրի շինարարական աշխատանքներին:
Համալիրն սկսել է կառուցվել 2008թ. և շահագործման կհանձնվի 2011թ., որից հետո Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանը տարեկան կկարողանա սպասարկել 3 միլիոն ուղևոր:
Նախագահը շրջել է նաև արդեն շահագործվող մեկնման և ժամանման սրահներում, ծանոթացել նոր ներդրված տեխնիկական համակարգերին և ուղևորների սպասարկման գործընթացի կազմակերպմանը: Այս մասին հայտնեցին նախագահի մամլո գրասենյակից:

Президент Армении ознакомился с ходом строительных работ нового комплекса аэропорта “Звартноц”
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня ЗАО “Армения” - Международные аэропорты” для ознакомления с ходом строительных работ нового комплекса, строящегося на общественной зоне аэропорта “Звартноц”. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе главы армянского государства.
Президент побывал в уже действующих залах прилетов и вылетов, ознакомился с внедренными новыми техническими системами и организацией процесса обслуживания пассажиров.
Отметим, что строительство нового комплекса началось в 2008 году и будет сдан в эксплуатацию в 2011 году, после чего международный аэропорт “Звартноц” сможет ежегодно обслуживать 3 млн. пассажиров.