ՍԵՎԱՆՈՒՄ ԱՅՍՕՐ ԿՄԵԿՆԱՐԿԻ «ԵՐԱԺԻՇՏՆԵՐԸ ՀԱՆՈՒՆ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ» ՓԱՌԱՏՈՆԸ
Այսօր Սևանա լճի ափին, «Մայամի» հանգստյան գոտում, կմեկնարկի «Երաժիշտները հանուն խաղաղությանե միջազգային երաժշտական առաջին ռոք փառատոնը, որը նախաձեռնել և կազմակերպել է «Ֆորշ Ընդ Ֆրենդս» ընկերությունը` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հովանավորությամբ և աջակցությամբ:
Կազմակերպիչները հուսով են, որ փառատոնը կդառնա ավանդական, կխթանի նոր զբոսաշրջային արդյունքի ձևավորմանը: Բացի այդ Փառատոնը միտված է նպաստելու մշակութային արժեքների պահպանմանն ու զարգացմանը:
Փառատոնին մասնակցելու են ռոք և բլյուզ ժանրերի` ընդհանուր առմամբ 75 խմբեր և երգիչներ Հայաստանից, Վրաստանից, Անգլիայից` Ֆորշ, «Ռե Մինոր», «Ռեինկարնացիա», «Դորիանս», «Բամբիռ», «Սթրինգ», «Բաքուր», «Սմայլ», «Վովա Մագիլաձե», «Ամրիտա» և այլն:

“Musicians for Peace” international musical first rock festival will be launched today in “Miami” beach, Lake Sevan. “Forsh and Friends” company supported by the Ministry of Economy took the initiative to organize the festival.
The organizers of the festival hope it will become traditional contributing to the development of tourism. Another mission of the festival is to help protecting cultural values and developments.
The participants of the festival are going to be 75 groups and singers from Armenia, Georgia, England – Forsh, “Re Minor”, “Reincarnation”, “Dorians”, “Bambirr”, “String”, “Baqur”, “Vova Magiladze”, “Amrita”, etc.