ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ  ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԵՐԱԺՇՏԱԿԱՆ ՓԱՌԱՏՈՆԸ
Սեպտեմբերի 11-ից 23-ը Երևանում կանցկացվի Երևանյան միջազգային երաժշտական փառատոն: Արդեն 3-րդ անգամ անցկացվող փառատոնի ընթացքում Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կկազմակերպվի 12 համերգ:
Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ մշակույթի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Նա նշեց, որ այս տարի փառատոնը նույնպես կունենա բազում անվանի հյուրեր` աշխարհի տարբեր անկյուններից:
Հրավիրված մենակատարների շարքում են Քիմ Քաշքաշյանը (ալտ, ԱՄՆ), Վոլֆգանգ Մայերը (կլարնետ, Գերմանիա), Անահիտ Չաուշյանը (դաշնամուր, Մեծ Բրիտանիա), Իլյա Գրինգոլցը (ջութակ, Ռուսաստան), Ջուզեպե Ջակոմինին (տենոր, Իտալիա), Կարինե Բաբաջանյանը (սոպրանո, Գերմանիա), Դայշին Կաշիմոտոն (ջութակ, Ճապոնիա) և ուրիշներ:
Երևանյան միջազգային երաժշտական փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը և թավջութակահար Ալեքսանդր Չաուշյանը Մեծ Բրիտանիայից:
Նշենք, որ փառատոնն անցկացվում է մշակույթի նախարարության աջակցությամբ և ՀՀ նախագահի տիկնոջ բարձր հովանու ներքո:

Очередной международный музыкальный фестиваль в Ереване
В столице Армении с 11 по 23 сентября состоится 3-ий международный ереванский музыкальный фестиваль, сообщает пресс-служба министерства культуры. В рамках фестиваля в концертном зале филармонии им. Арама Хачатряна состоится 12 концертов. Согласно источнику, фестиваль и на этот раз соберет множество именитых гостей из различных уголков земли.
Так, в фестивале примут участие Ким Кашкашян (альт, США), Вольфганг Майер (кларнет, Германия), Анаит Чаушян (фортепиано, Великобритания), Илья Грингольц (скрипка, РФ), Джузеппе Джакомини (тенор, Италия), Карине Бабаджанян (сопрано, Германия), Дайшин Кашимото (скрипка, Япония) и другие.
Художественными руководителями фестиваля являются дирижер Эдуард Топчян и виолончелист Александр Чаушян из Великобритании. Заметим, что фестиваль организован при поддержке министерства культуры Армении и при попечительстве первой леди Риты Саргсян.