«ՆԱԻՐԻՏ»-Ը ԿՄԱՍՆԱԿՑԻ «ARMENIA EXPO 2009»-ԻՆ
«Նաիրիտ Գործարան» ՓԲ ընկերությունը կմասանակցի «Armenia EXPO 2009» տարածաշրջանային առևտրաարդյունաբերական ցուցահանդեսին, որը կանցկացվի սեպտեմբերի 4-9-ը: Ցուցահանդեսի արարողությանը կմասնակցի նաև ընկերության գլխավոր տնօրեն Վահան Մելքոնյանը:
Ինչպես տեղեկացրին «Նաիրիտ Գործարան» ՓԲԸ-ի հասարակայնության և ԶԼՄ-ների հետ կապերի ծառայությունից, ընկերության մասնակցության հիմնական նպատակն է ներկայացնել ընկերության արտադրանքը, ինչպես նաև ձեռքբերումներն ու հնարավորությունները:
«Armenia EXPO 2009» ցուցահանդեսի հյուրերը և մասնագետները կծանոթանան ընկերության հիմնական արտադրատեսկներին` քլորոպրենային կաուչուկներին և լատեքսներին (DM, DP, DV, DSR, DKT, DKM, L-18, L-14 և այլ), որոնք լավ ճանաչում ունեն աշխարհի շատ երկրներում և լայնորեն կիրառվում են սեպաձև փոկերի, փոխակրիչային ժապավենների, ռեզինե խողովակների, մեղմիչների ռետինե գործվածքների, խցանիչ միջադիրների, մալուխների պաշտպանիչ պատյանի և այլ արտադրություններում:
Տեղեկատվության համաձայն, «Նաիրիտ»-ներն առանձնանում են պահպանման գերազանց կայունությամբ, ինչպես նաև մշակման ընթացքում կանխատեսելիությամբ, ինչով էլ պայմանավորված է դրանց մրցունակությունը և պահանջարկը աշխարհի համարյա բոլոր տարածաշրջաններում:
Նշենք, որ ընկերությունն արտադրում է նաև այլ քիմիական ապրանքատեսակներ` կարբինոլի օշարակ, լաք-էթինոլ, նատրիումի հիպոքլորիդ, կաուստիկ սոդա, աղաթթու և այլ: Աշխատանքներ են տարվում կարբոնաթթուների (քացախաթթու, մրջնաթթու, պրոպիոնային թթու) և ռեզինատեխնիկական իրեր արտադրությունների վերականգնման ուղղությամբ:

Завод Наирит примет участие в выставке Armenia EXPO 2009, которая состоится 4-9 сентября в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Как сообщила пресс-служба завода, в работе выставки примет участие также генеральный директор завода Ваган Мелконян.
Основная цель участия компании в выставке, согласно источнику, представить продукцию Наирита, его достижения и возможности.
Гости выставки Armenia EXPO 2009 ознакомятся с основными видами продукции Наирита – хлоропреновым каучуком и латексами (DM, DP, DV, DSR, DKT, DKM, L-18, L-14 и т.д.), которые хорошо известны во многих странах мира и широко применяются в производстве резиновых изделий.
Согласно источнику, продукция завода Наирит отличается отличной устойчивостью, прогнозируемостью в процессе обработки, чем и обусловлена ее конкурентоспособность и спрос на международном рынке.