ԲՐԱԶԻԼԱՀԱՅ ԴԵՐԱՍԱՆԸ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼՎԵԼ Է ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ
Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է բրազիլահայ հայտնի դերասան, Ռիո դե Ժանեյրո քաղաքի ավագանու փոխնախագահ Ստեփան Ներսեսյանին, ով առաջին անգամ ճանաչողական այցով գտնվում է պատմական հայրենիքում, տեղեկացնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում Տիգրան Սարգսյանը բարձր է գնահատել արվեստագետի և քաղաքական գործչի հայանպաստ գործունեությունը և նշել է, որ Հայաստանը կարեւորում է Բրազիլիայի հետ համագործակցության զարգացումը, որում իր նշանակալի դերն ունի հայ համայնքը:
Ստեփան Ներսեսյանը համոզմունք է հայտել, որ այցելությունը նոր լիցք կհաղորդի իրեն` հայանպաստ աշխատանքները շարունակելու գործում: Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանն ու խորացմանը, Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև արվեստի ու մշակույթի ոլորտում համագործակցությանը: Հայազգի դերասանին ուղեկցել է նաև Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպան Մարսելա Մարիա Նիկոդեմոսը:

Премьер-министр Армении принял бразильского актера
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял известного бразильского актера армянского происхождения, вицемэра Рио де Жанейро Степана Нерсисяна, который впервые посетил свою историческую родину с ознакомистельным визитов. Как сообщает пресс-служба правительства, армянского актера сопровождала посол Бразилии в Армении Марсела Мария Никодемос.
Т. Саркисян высоко оценил деятельность актера и политического деятеля во благо армян и Армении и отметил, что Армения придает большое значение развитию сотрудничества с Бразилией и роли армянской диаспоры в этом деле.
С. Нерсисян выразил уверенность, что посещение Армении придаст ему новый импульс для продолжения деятельности во благо армян. Стороны обсудили вопросы укрепления и углубления связей Армения-Диаспора, сотрудничеству между Арменией и Бразилией в сфере культуры.