Հոկտեմբերի 1-ից 4-5 օրով կդադարեցվի Ռուսաստանից Վրաստանի տարածքով բնական գազի մատակարարումը Հայաստան: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց «Հայռուսգազարդ» ընկերության մամուլի քարտուղար Շուշան Սարդարյանը:
«Վրացական կողմը տեղեկացրել է գազամատակարարման դադարեցման մասին մայրուղային գազատարի վրա ձմռան նախապատրաստման հետ կապված պլանային նորոգման աշխատանքներ տանելու համար», -տեղեկացրեց մամուլի քարտուղարը:
Նրա խոսքերով, ոչ մի մտահոգիչ բան չկա` տրանզիտային գազատարի վրա հաճախ են նման վերանորոգման աշխատանքներ կատարվում:
Սարդարյանը նաև հավելեց, որ Հայաստանի ներսում բնակչության գազամատակարարումը կիրականացվի ինչպես միշտ և հանրապետության պահանջարկը կապահովվի առանց սահմանափակումների:

В начале октября на несколько дней прекратится подача российского газа в Армению
С 1 октября на 4-5 дней будет прекращена подача российского газа через Грузию в Армению. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь компании “Армросгазпром” Шушан Сардарян.
По ее словам, грузинская сторона предупредила армянскую сторону о предстоящем прекращении поставок газа в связи с плановыми ремонтными работами по подготовке к зиме на трубопроводе.
Ш. Сардарян сообщила, что нет никаких поводов для беспокойства, на транзитном газопроводе подобные ремонтные работы ведутся постоянно. Она заверила, что в Армении поставка газа будет осуществляться без перебоев, и потребность республики в газе будет обеспечена без ограничений.