Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը մասնակցելու է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի Բաքվում հոկտեմբերի 22-ին կայանալիք նիստին: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ըստ աղբյուրի, հայկական պատվիրակությունը գլխավորելու է ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը:
Հիշեցնենք, որ ՍՏՀԿ ԱԳՆԽ վերջին` 20-րդ նիստը կայացել է այս տարի` ապրիլի 16-ին, Երևանում: Այդ ժամանակ խորհրդում նախագահությունը ռոտացիոն կարգով Հայաստանից փոխանցվել է Ադրբեջանին:
ՍՏՀԿ անդամ են Հայաստանը, Ալբանիան, Ադրբեջանը, Բուլղարիան, Վրաստանը, Հունաստանը, Մոլդովան, Ռումինիան, Ռուսաստանը, Սերբիան, Թուրքիան և Ուկրաինան: Կազմակերպությունում դիտորդի կարգավիճակ ունեն Ավստրիան, Բելառուսը, Խորվաթիան, Չեխիան, Եգիպտոսը, Ֆրանսիան, Գերմանիան, Իտալիան, Լեհաստանը, Սլովակիան և Միացյալ Նահագները:

Армения примет участие в заседании совета министров иностранных дел ОЧЭС в Баку
Делегация Армении 22 октября примет участие в заседании совета министров иностранных дел организации Черноморского экономического сотрудничества, сообщает пресс-служба МИД РА.
Армянскую делегацию возглавит заместитель министра иностранных дел Арман Киракосян.
Напомним, что предыдущее 20-е заседание совета министров иностранных дел ОЧЭС состоялось 16 апреля этого года в Ереване. После этого в ротационном порядке председательство в совете перешло от Армении к Азербайджану.
Членами ОЧЭС являются Армения, Албания, Азербайджан, Болгария, Грузия, Греция, Молдова, Румыния, Россия, Сербия, Турция и Украина. Статус наблюдателя организации имеют Австрия, Беларусь, Хорватия, Чехия, Египет, Франция, Германия, Италия, Польша, Словакия и США.