Խոզի գրիպը հասել է Դիարբեքիր
Թուրքական «Իհլաս» (Ihlas) լրատվական գործակալության հաղորդամբ, Դիարբեքիրի նահանգում արձանագրվել է Ա գրիպով վարակվելու 7 դեպք: Վարակվածներից վեցն աշակերտներ են: Նրանց հաճախած երկու դպրոցներում դասավանդումը հինգ օրով դադարեցվել է:
Ակտիվ պայքար է տարվում հիվանդության լայն տարածումը երկրամասում կանխելու համար: Վարակի դեմ ձեռնարկվելիք միջոցների մասին տեղեկագրոմ նշվում է. «Ձեռքերը ջրով և օճառով հաճախակի լվանալը վարակին դիմակայելու կարևոր միջոցներից մեկն է»:
Նշենք, որ Թուրքիայի առողջապահության նախարարության տվյալների համաձայն` մինչև օրս այդ երկրում հաստատվել է A H1N1 գրիպով վարակվելու 551 դեպք: Միայն վերջին հինգ օրում հիվանդացության 41 դեպք է արձանագրվել մայրաքաղաք Անկարայում:

According to the Turkish Ilhas, 7 swine flu cases have been observed in the region of Diarbekir, 6 of them being schoolchildren. Classes have been stopped for 5 days in their schools.
The authorities do their best to prevent the spread of the flu in the region. “Washing hands with soap and water is one of the essential ways to overcome the illness,” the hand-book on influenza prevention says.
According to Turkey’s health ministry, 551 A H1N1 cases have been observed in the country. Only 41 cases have been observed in the capital Ankara during the recent 5 days.