Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանին` ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից: Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Հարգելի պարոն Սարգսյան, Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ձեր ստեղծագործական հարուստ ուղու մասին, համոզված եմ, դեռ ուսումնասիրություններ են գրվելու`իմաստավորելու և գնահատելու այն մեծ դերը, որ Դուք ունեցել եք հայ թատրոնի եւ կինոյի պատմության մեջ: Ձեր ստեղծած կերպարներով Հայաստանում եւ Սփյուռքում մի քանի սերունդ է ոգեշնչվել, տոգորվել հայրենասիրության, բարու և գեղեցիկի իդեալներով:
Գործի նվիրյալի Ձեր ստեղծագործական թռիչքները, հայ մարդու Ձեր քաղաքացիական վարքը օրինակելի են եւ կյանքի դաս են նոր սերնդի մտավորականների համար:
Հայ թատրոնի եւ կինոյի վաստակաշատ ու պատկառելի նահապետին մաղթում եմ քաջառողջություն, երկար կյանք և իր տաղանդի երկրպագուներին ճշմարիտ արվեստի վայելքը պարգեւելու նորանոր առիթներ»:

Armenian President Serzh Sargsyan has sent a congratulatory message to the national artist Sos Sargsyan on his 80th anniversary, President’s press office said. The message particularly reads:
“Dear Mr. Sargsyan
I cordially congratulate you on the occasion of your 80th anniversary.
I am convinced that many works will be written about the rich route you have taken in your life, and the great role you have played in the life of the Armenian theatre and cinema will be greatly appreciated. Many generations have been inspired by the ideals of the kind and beauty depicted on the characters created by you.
The creative prosperity and the behavior of the Armenian person You are have been examples and a lesson for the inelligentsia of the present times.
I wish you good health and long life and many new opportunities to provide the pleasure of your art to the fans of your talent.”