Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելեց ԳԱԱ նախագահության շենք, որն այս տարի հիմնանորոգվել է «Տաշիր» հիմնադրամի հատկացրած միջոցներով: Երկրի ղեկավարը շրջեց վերանորոգված դահլիճներով, ապա գոհունակություն հայտնեց կատարված աշխատանքների վերաբերյալ: Այնուհետ Ս. Սարգսյանի ու ԳԱԱ ղեկավարության հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին նրանց հուզող խնդիրները:
ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ճարտարապետ Սամվել Սաֆարյանի կողմից նախագծված ու 1955 թվականին կառուցված այս շենքը հիմնադրման օրվանից վերանորոգման չէր ենթարկվել:
«Երբ ապրիլ ամսին տեղի ունեցավ Ակադեմիայի տարեկան ժողովը, նախագահ Սարգսյանը, մասնակցելով այդ ժողովին, ինքն իր նախաձեռնությամբ ասաց, որ շենքը պետք է վերանորոգվի: Մենք բարձր ենք գնահատում նախագահի նման նախաձեռնությունը, քանի որ դա նշանակում է ուշադրություն դեպի գիտությունը»,-նշեց ԳԱԱ նախագահը:
Նշենք, որ հիմնանորոգման արդյունքում փոխվել են շենքի հատակը, ջեռուցման համակարգը և այլն:

Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня отремонтированное здание президиума Национальной академии наук. Как сообщает корреспондент Panorama.am, президент прошелся по залам, выразил удовлетворение проделанной работой. Затем руководство НАН РА и президент страны обсудили вопросы, волнующие ученых страны.
Президент НАН РА Радик Мартиросян сообщил журналистам, что здание президиума Академии, построенное в 1955 году по проекту архитектора Самвела Сафаряна с тех пор не ремонтировалось.
”Когда в апреле состоялось годовое собрание Академии, президент страны, принявший в нем участие, по своей инициативе предложил отремонтировать здание. Мы высоко ценим инициативу президента, поскольку это означает внимание к науке”, - заметил президент НАН РА.