Խորհրդաժողով` ԿԳՆ-ում
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը նոյեմբերի 20-21-ը կազմակերպում է խորհրդաժողով` կրթության ոլորտում գործող միջազգային և հասարակական կազմակերպությունների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ԿԳՆ պաշտոնական կայքէջից:
Խորհրդաժողովի նպատակն է համադասել տարբեր կազմակերպությունների կողմից կրթության բնագավառում նախաձեռնվող և իրականացվող ծրագրերը` դրանց արդյունավետության բարձրացման ակնկալիքով, ընդլայնել քաղաքացիական հասարակության ընդգրկվածությունը կրթության զարգացման քաղաքականության մշակման և իրականացման գործում:
Համաժողովին մասնակցելու համար հասարակական կազմակերպությունները մինչև նոյեմբերի 7-ը կարող են ներկայացնել հայտ ԿԳ նախարարություն:
Ներկայացված տեղեկատվության հիման վրա կկատարվի ընտրություն խորհրդաժողովին մասնակցելու համար, որի մասին կտեղեկացվի լրացուցիչ։

Armenian Education and Science Ministry is holding a conference on November 20-21, with the participation of international organizations and NGOs acting in the sphere of education, the ministry said.
The conference missions at coordinating the programs initiated and implemented by different organizations in the sphere of education to increase their efficiency and expand the involvement of the society in working out and implementation of the education development policy.