Այսօր մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Կառավարության ղեկավարն ԱՄՆ-ում է «Արմթեք 2009» գործարար համաժողովին մասնակցելու նպատակով, տեղեկացնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի առաջին օրը Տիգրան Սարգսյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է «Լինսի» հիմնադրամի նախագահ Ջեյ Ռաքոուին և առաջին փոխնախագահ Հարութ Սասունյանին: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի Հանրապետության և հիմնադրամի միջև համագործակցության հարցերը:
Բարձր տեխնոլոգիաների զարգացմանը նվիրված «Արմթեք 2009» համաժողովը տեղի է ունենալու «Սիլիկոնային հովտի» կենտրոն Սան Հոզե քաղաքում: Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը գլխավորում է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Сегодня начался рабочий визит армянской делегации в США, возглавляемой премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном. Как сообщили в пресс-службе правительства РА, Т. Саркисян находится в США для участия в конгрессе высоких технологий ArmTech 2009.
В первый день Тигран Саркисян встретился в Лос-Анджелесе с президентом фонда “Линси” Джейем Ракоуи и первым вице-президентом Арутом Сасуняном. Собеседники обсудили вопросы сотрудничества Армении с фондом.
Третий Армянский конгресс технологий 2009 (ArmTech) пройдет 5-8 ноября в Силиконовой долине, в гостинице Сан Хозеи Фейрмонт. Цель Конгресса – построить в Армении экономику высоких технологий.
В состав делегации, возглавляемой премьер-министром, вошли руководитель аппарата правительства Давид Саркисян, министр экономики Нерсес Ерицян, представители аппарата правительства и министерств, другие официальные лица.