Տագնապալի լուրեր Թուրքիայից
Թուրքական «Անադոլու» (Anadolu) լրատվական գործակալությունը, հղում անելով այդ երկրի առողջապահության նախարարությանը, հայտնում է, որ այսօր ևս երկու հոգի դարձել են համաճարակի զոհ: Այդպիսով` A H1N1 վիրուսի հետևանքով մահացածների թիվը Թուրքիայում հասել է 21-ի:
«Թեև համաճարակային գրիպի դեմ տարբեր նահանգներում շարունկավում են բուժաշխատանքները, այդումենայնիվ, մեր հիվանդներից 21 տարեկան մի տղամարդու և 11 տարեկան մի աղջկա կյանքը չի հաջողվել փրկել»,- նշված է առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Turkey is seriously disturbed by the growing number of swine flu victims in the country, Turkish “Anadolu” reports referring to Turkey’s Ministry of Health. It’s reported that two have become the victims of the famous flu today. Currently 21 are killed because of the influenza.
Though activities are held to stop the spreading of the flu, it was impossible to save lives of 21-year-old boy and 11-year-old girls.