Ս.թ. նոյեմբերի 9-12-ը Լոնդոնում անցկացվել է WTM (World Travel Market) զբոսաշրջային միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստանից ժամանել էին զբոսաշրջության զարգացման հայկական գործակալության (ԶԶՀԳ) և զբոսաշրջության ասպարեզում հայտնի ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Ինչպես տեղեկացրին, ԱԳՆ տեղեկատվության վարչությունից, առաջին անգամ ցուցահանդեսին առանձին տաղավարով մասնակցել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակությունը` ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր զբոսաշրջային վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանի գլխավորությամբ:
Ցուցահանդեսի առաջին օրը Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի տաղավարներ է այցելել Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպան Վահե Գաբրիելյանը, ով զրուցել է մասնակիցների հետ և քննարկել բրիտանական շուկայում Հայաստանի ու Ղարաբաղի հանրապետությունների առավել արդյունավետ ներկայացման հնարավորությունները:

Делегация НКР приняла участие в выставке World Travel Market
Делегация Нагорно-Карабахской Республики была представлена отдельным павильоном на авторитетной международной туристической выставке World Travel Market, которая прошла с 9-го по 12-е ноября в Лондоне.
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе МИД Армении, делегацию НКР возглавил начальник управления по туризму при правительстве НКР Сергей Шахвердян.
Для принятия участия в выставке из Армении в Лондон поехали также представители Армянского агентства развития туризма и известных компаний, действующих в этой сфере.
В первый день выставки павильоны Армении и Нагорно-Карабахской Республики посетил посол Армении в Объединенном Королевстве Ваге Габриелян. Армянский дипломат побеседовал с участниками выставки и обсудил возможности более продуктивного представления Армении и НКР на британском рынке.