Ս.թ. նոյեմբերի 9-12-ը Լոնդոնում անցկացվել է WTM (World Travel Market) զբոսաշրջային միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստանից ժամանել էին զբոսաշրջության զարգացման հայկական գործակալության (ԶԶՀԳ) և զբոսաշրջության ասպարեզում հայտնի ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Ինչպես տեղեկացրին, ԱԳՆ տեղեկատվության վարչությունից, առաջին անգամ ցուցահանդեսին առանձին տաղավարով մասնակցել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակությունը` ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր զբոսաշրջային վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանի գլխավորությամբ:
Ցուցահանդեսի առաջին օրը Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի տաղավարներ է այցելել Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպան Վահե Գաբրիելյանը, ով զրուցել է մասնակիցների հետ և քննարկել բրիտանական շուկայում Հայաստանի ու Ղարաբաղի հանրապետությունների առավել արդյունավետ ներկայացման հնարավորությունները:

WTM (World Travel Market) international exhibition was under way in London November 9-12. Representatives of the Armenian Agency for the Development of Tourism and other well-known tourism companies attended the exhibition.
According to the Armenian MFA press office, NKR delegation chaired by the head of tourism department under the NKR Government Sergey Shahverdyan, was represented by its own booth at the exhibition.
The Armenian Ambassador to Great Britain Vahe Gabrielyan visited the booths of Armenia and NKR on the first day of the exhibition. He discussed the opportunities for the efficient representation of Armenia and the NKR in the British market.