ԼՂՀ նախագահը պետական պարգևներ է հանձնել ԱրՊՀ մի խումբ դասախոսների
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին ընդունել է Արցախի պետական համալսարանի 40-ամյակի տոնակատարությունների շրջանակում Ստեփանակերտ ժամանած մի խումբ գիտնականների և ակադեմիկոսների:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ողջունելով հյուրերին` երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել նրանց ԼՂՀ Նախագահի հրավերն ընդունելու համար և նշել, որ այդ հրավերի նպատակը Հայաստանի գիտակրթական հաստատությունների հետ համագործակցության նոր ծրագրի մշակումն է:
Այդ համագործակցության շրջանակներում նախատեսվում է Հայաստանի գիտական ներուժի ներգրավմամբ հանրապետության կենսագործունեության տարբեր ոլորտներում առկա խնդիրների հետազոտումն ու դրանց լուծման ուղիների մշակումը: Միաժամանակ Նախագահն ընդգծել է ծրագրի մանրակրկիտ պատրաստման և դրա հետևողական իրագործման կարևորությունը:
Իրենց կողմից հանդիպման մասնակիցները պատրաստակամություն են հայտնել ըստ ամենայնի աջակցություն ցուցաբերել ԼՂՀ հետագա զարգացմանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը, Արցախի պետական համալսարանի և Հայաստանի մի շարք բուհերի ռեկտորներ, ակադեմիկոսներ:
Նախագահ Բակո Սահակյանը տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառման ընթացքում պետական պարգևներ է հանձնել ԱրՊՀ մի խումբ դասախոսների:

On Friday President of the Nagorno Karabagh Republic Bako Sahakyan received a group of scientists and academicians who arrived in Stepanakert in the framework of Artsakh State University 40th anniversary celebration.
Welcoming the guests, Bako Sahakyan extended his gratitude to them for accepting the invitation of the NKR President to visit Artsakh and noted, that the goal of invitation was to devise a cooperation program with scientific and educational institutions of Armenia, NKR President's press office reported.
Within this cooperation it's foreseen to study problems in different spheres of the Republic's vital activity and work out ways to solve them with the involvement of the scientific potential of Armenia. At the same time the President highlighted the importance of the detailed preparation of the program and its consecutive realization.
On their behalf, the participants of the meeting expressed readiness to back the further development of the Nagorno Karabagh Republic in every way possible.
NKR Minister of Science and Educaion Vladik Khachatryan, President of National Academy of Sciences of RA Radik Martirosyan, rectors of Artsakh State University and a number of ArmenianUniversities, academicians partook at the meeting.