Թուրքիայում մոլեգնող Ա գրիպի համաճարակը հասել է մինչև անգամ այդ երկրի առողջապահության նախարարի ընտանիք: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Զաման» (Zaman) օրաթերթի էլ-կայքը:
Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ռեջեփ Աքդաղը, խոսելով A H1N1 վիրուսի դեմ նախատեսված պատվաստանյութը երեխաներին ներարկելու անհրաժեշտության մասին, հայտնել է, որ իր չորս և քսանչորս տարեկան զավակները վարակվել են խոզագրիպի հարուցիչով, բայց կարողացել են հաղթահարել այն:
Նախարարը նաև նշել է, որ Ա գրիպի համաճարակն իր գագաթնակետին կհասնի դեկտեմբեր, հունվար ամիսներին, իսկ անկումը կսկսվի 2010 թվականի ապրիլին:

The swine flu has not rolled by the Turkish Healthcare Minister’s family, Zaman says.
Speaking on the necessity to inoculate children with the influenza vaccine, Minister Recep Akdag said his two sons, 4 and 24, have been infected with swine flu, though, they managed to overcome it.
According to the Turkish Minister, the swine flu pandemic will reach the top in December and January, decline will be observed in April, 2010.