Լոնդոնի ռեֆերենս լաբորատորիայից այսօր Հայաստանը ստացել է AH1N1 գրիպի առաջին հինգ դեպքերի վերաբերյալ հետազոտության պատասխանները: Ինչպես Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում փաստեց առողջապահության նախարարի օգնական Շուշան Հունանյանը, Լոնդոնից ստացված պատասխանները դրական են, այսինքն հաստատվել է հայաստանյան լաբորատորիայի ախտորոշումը, և այսօր Հայաստանը կարող է պաշտոնապես հայտարարել, որ երկրում առկա է այդ հիվանդությունը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ, հանրապետությունում գրանցված հիվանդության դեպքերի թիվն այսօր ավելացել է ևս մեկով: Այսպիսով, ընդհանուր հիվանդների թիվը հասավ 22-ի: Այս պահի դրությամբ «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում բուժում է ստանում 6 հիվանդ, մյուսները բուժվել են ու դուրս գրվել:

Лондонская референс лаборатория подтвердила правильность диагнозов армянской лаборатории по поводу свиного гриппа. Об этом Panorama.am сообщила помощник министра здравоохранения РА Шушан Унанян. По ее словам, сегодня Армения уже может официально сообщить о наличии гриппа AH1N1 в стране.
По ее словам, за прошедшие сутки в республике зарегистрирован еще один больной свиным гриппом. Таким образом, количество заболевших на сегодняшний день составило 22 человека. На данный момент в инфекционной больнице получают лечение 6 человек, остальные уже выписались.