Առնո Բաբաջանյանի ֆիլհարմոնիայի փոքր դահլիճում դեկտեմբերի 12-ին կանցկացվի «Առնո» երիտարսարդ կատարողների միջազգային մրցույթի առաջին փուլը, իսկ երկրորդ փուլը կանցկացվի դեկտեմբերի 14-ին:
Դեկտեմբերի 15-ին Արամ Խաչատրյան համերգարսրահում մրցույթը կամփոփվի մրցանակաբաշխությամբ և «Գալա» համերգով: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ մշակույթի նախարարությունից:
«Առնո» միջազգային մրցույթի ժյուրի համանախագահներն են Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Արա Բաբաջանյանը և ԽՍՀՄ և Վրաստանի ժողովրդական արտիստուհի Նանի Բրեգվաձեն:
Նշենք, որ «Գալա» համերգին մասնակցելու են հայ էստրադայի ներկայացուցիչները:

The first and second rounds of the Arno International Competition for Young Performers is due in Yerevan’s Arno Babajanyan Philharmonic Concert Hall December 12-14.
The contest award ceremony and gala concert will take place in Aram Khachaturyan Concert Hall December 15, Armenian Culture Ministry reported.
The co-chairs of the Arno International Competition are Arno Babajanyan International Memorial Fund Director Ara Babajanyan and Georgian People's artist Nani Bregvadze.