Առնո Բաբաջանյանի ֆիլհարմոնիայի փոքր դահլիճում դեկտեմբերի 12-ին կանցկացվի «Առնո» երիտարսարդ կատարողների միջազգային մրցույթի առաջին փուլը, իսկ երկրորդ փուլը կանցկացվի դեկտեմբերի 14-ին:
Դեկտեմբերի 15-ին Արամ Խաչատրյան համերգարսրահում մրցույթը կամփոփվի մրցանակաբաշխությամբ և «Գալա» համերգով: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ մշակույթի նախարարությունից:
«Առնո» միջազգային մրցույթի ժյուրի համանախագահներն են Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Արա Բաբաջանյանը և ԽՍՀՄ և Վրաստանի ժողովրդական արտիստուհի Նանի Բրեգվաձեն:
Նշենք, որ «Գալա» համերգին մասնակցելու են հայ էստրադայի ներկայացուցիչները:

Первый этап международного конкурса молодых исполнителей “Арно” состоится 12 декабря
Первый этап международного конкурса молодых исполнителей “Арно” состоится в малом зале филармонии им. Арно Бабаджаняна 12 декабря в Ереване, сообщает министерство культуры Армении.
Согласно источнику, второй этап конкурса состоится 14 декабря, а итоги конкурса будут подведены 15 декабря в концертном зале им. Арама Хачатуряна. В тот же день состоится гала-концерт участников конкурса.
Сопредседателями жюри конкурса являются директор международного фонда памяти Арно Бабаджаняна Ара Бабаджанян и народная артистка СССР и Грузии Нани Брегвадзе.