Դեկտեմբերի 21-ից դպրոցներում դասերը կվերսկսվեն. Գրիպը նահանջել է
Դեկտեմբերի 21-ից մանկապարտեզներն ու դպրոցները կշարունակեն աշխատել, ինչպես միշտ: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրին Կրթության և գիտության նախարարության լրատվական ծառայությունից: Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 8-ից մինչև 19-ը հայտարարվել էր կարանտին` սուր շնչառական վիրուսային հիվանդությունների և գրիպի տարածման պատճառով:
Ըստ ԿԳՆ լրատվական ծառայության, ձմեռային-տոնական արձակուրդները կսկսվեն դեկտեմբերի 28-ից և կշարունակվեն մինչև հունվարի 11-ը:
Իր հերթին Հանրապետության ինֆեկցիոնիստ Արա Ասոյանը տեղեկացրեց, որ սուր շնչառական վիրուսային հիվանդություններն ու գրիպը նահանջել են, իսկ կանչերի թիվը նվազել: «Այլևս նախկին տարածվածությունը չկա», -ասաց Ասոյանը:
Այնուամենայնիվ, նա շարունակում է մարդկանց խորհուրդ տալ գրիպից պաշտպանվելու համար կրել բժշկական դիմակներ, մասսայական միջոցառումներին չմասնակցել, շատ օգտագործել վիտամին C:

Карантин не будет продлен: школы и детсады Армении начнут работу с 21 декабря
Школы и детские сады Армении начнут работу с 21 декабря. Как сообщили корреспонденту Panorama.am в пресс-службе министерства образования и науки, решения о продлении карантина не принято. Напомним, что в общеобразовательных и дошкольных учреждениях страны был введен карантин с 8 по 19 декабря из-за распространения гриппа и ОРЗ.
Согласно источнику, зимние каникулы в школах Армении начнутся с 28 декабря и продлятся до 11 января.
В свою очередь главный инфекционист Армении Ара Асоян сообщил, что ОРЗ и грипп отступили, сократилось количество вызовов. “Уже нет прежней распространенности болезни”, - сказал он. Тем не менее, главный инфекционист посоветовал людям не участвовать в массовых мероприятиях, носить медицинские маски и употреблять витамин C.