Չարենցավան քաղաքում այսօր մեկնարկելու է ‹‹DigiTec անիվների վրա›› ցուցահանդես-տոնավաճառը: Միջոցառման նպատակն է խթանել ՀՀ մարզերում Տեղեկատվական և Հեռահաղորդակցական Տեխնոլոգիաների /ՏՀՏ/ կիրառումը, ՏՀՏ ընկերությունների ապրանքների և ծառայությունների սպառումը, ընդլայնել ՏՀՏ շուկան, մեծացնել ապրանքների և ծառայությունների հասանելիությունն ու մատչելիությունը մարզային համայնքների համար, նպաստել տեղեկատվական հասարակության կայացմանը:
Ցուցահանդես-տոնավաճառին կմասնակցեն ՏՀՏ առաջատար հայկական ընկերություններ, որոնք կներկայացնեն իրենց համակարգչային սարքավորումները, ծրագրային լուծումները, հեռահաղորդակցման ապրանքները և այլն: Նրանք կշրջեն մարզային 42 քաղաքներում` կայանելով և ցուցադրվելով յուրաքանչյուրում մեկական աշխատանքային օր: Միջոցառումը կունենա ցուցահանդեսային, ուսուցողական և զվարճանքի բաղադրիչներ: Նախատեսվում է, որ մեկ անգամյա տոնավաճառը կայցելի նույն ուղղության վրա գտնվող 5 բնակավայր:
‹‹DigiTec անիվների վրա›› ցուցահանդես-տոնավաճառը դեկտեմբերի 21-ից կշարժվի հետևյալ ուղղություններով` Չարենցավան (21 դեկտեմբեր), Հրազդան (22 դեկտեմբեր), Սևան (23 դեկտեմբեր), Դիլիջան (24 դեկտեմբեր), Իջևան, (25 դեկտեմբեր):

Выездная выставка-продажа «DigiTec на колесах» стартует 21 декабря в армянском городе Чаренцаван. Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Союза компании по информационным технологиям (UITE), целью мероприятия является стимулирование применения информационных и коммуникационных технологий в регионах Армении.
Также мероприятие направлено на стимулирование роста продаж местной продукции внутри страны, расширение рынка, повышение доступности товаров ИКТ в регионах, становление информационного общества.
В рамках выездной выставки-продажи «DigiTec на колесах» компании-участницы посетят 42 города Армении, останавливаясь в каждом на один рабочий день.
Выставка-продажа планирует собрать 15-25 компаний из различных сфер информационных и коммуникационных технологий, которые представят свое оборудование, рекламные, технические и другие необходимые материалы. Участники будут ездить по городам колонной в составе специально оборудованного грузовика и микроавтобусов.
Выставка-продажа стартует 21 декабря и в числе первых городов посетит Чаренцаван (Дом культуры Чаренцавана), Раздан (22 декабря – Областной молодежный центр Котайка), Севан (23 декабря - Дворец культуры им. С. Закаряна), Дилижан (24 декабря – школа культуры им. Шарамберяна), Иджеван (25 декабря – Информационный центр бизнеса и туризма Иджевана).
Выставка-продажа будет действовать с 13:00 до 20:00.