Նախագահ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Հրազդանի հիմնանորոգված բժշկական կենտրոնի բացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի ամբողջովին հիմնանորոգված բժշկական կենտրոնի բացման արարողությանը:Այս մասին հայտնեցին նախագահի մամլո գրասենյակից:
Կենտրոնի արդիականացումն իրականացվել է Համաշխարհային բանկի «Հայաստանի առողջապահության համակարգի արդիականացում» վարկային ծրագրի շրջանակում: Այս ծրագրում ընդգրկված մարզային հիվանդանոցների շարքում Հրազդանի բժշկական կենտրոնն առաջինն է` աշխատանքներն ավարտելու առումով:
«Հրազդանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի կազմում ներառված են քաղաքի հիվանդանոցը, պոլիկլինիկան և ծննդատունը: Նախատեսվում է այստեղ տեղափոխել նաև Հրազդանի բժշկական քոլեջը:
Մարզային հիվանդանոցային համակարգում Հայաստանում առաջին անգամ ստեղծվել է հիմնական բժշկական սարքավորումներով հագեցած արդիական բժշկական կենտրոն:
Բժշկական կենտրոնի արդիականացումը թելադրված է նաև ՀՀ առողջապահության համակարգի օպտիմալացման ռազմավարությամբ, որի նպատակը բժշկական հիմնարկների գործունեության արդյունավետության և որակի բարձրացումն է:

Президент Армении принял участие в открытии отремонтированного медцентра в Раздане
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня участие в церемонии открытия капитально отремонтированного медицинского центра в Раздане (Котайкская область).
Как сообщили Panorama.am в пресс-службе президента РА, модернизация центра была осуществлена в рамках кредитной программы Всемирного банка «Модернизация системы здравоохранения Армении». В ряде областных больниц, вовлеченных в эту программу, медцентр Раздана первый, где завершены работы.
В состав ЗАО “Медицинский центр Раздана” входят городская больница, поликлиника и роддом. Сюда же планируется перевести медицинский колледж Раздана.
В областной больничной системе Армении впервые создан медцентр, оснащенный современным медицинским оборудованием.
Модернизация медицинского центра продиктована стратегией оптимизации системы здравоохранения Армении, целью которой является повышение продуктивности и качества медицинских учреждений.