Պատմության դասաժամերից մեկը վերաբերելու է 1990 թվականի Բաքվի ջարդերին
«Հունվարի 13-19-ը ընկած ժամանակահատվածում բարձր դասարաններում պատմության դասաժամերից մեկը վերաբերելու է 1990 թվականին Բաքվի ջարդերին»,- այսօրվա ասուլիսում ասաց Կրթության և գիտության նախարարության հանրակրթության վարչության պետ Նարինե Հովհաննիսյանը
Նա նշեց, որ այդ մասին շրջաբերականներ են ուղղարկվել բոլոր դպրոցների տնօրեններին: Հանրակրթության վարչության պետը նշեց, որ հանրապետության բոլոր դպրոցներին ուղղարկվել է այդ դասի մեթոդական ուղղեցույցը, որպեսզի ուսուցիչները դասաժամը կազմակերպեն այդ ձեռնարկի օգնությամբ:

В курс истории, преподаваемой в старших классах Армении, включен урок, посвященный армянским погромам в Баку в 1990 году. Об этом сообщила сегодня на пресс-конференции начальник управления общего образования министерства образования и науки Армении Нарине Ованнисян.
Она сообщила, что всем директорам школ страны разосланы соответствующие циркуляры, а также методические пособия, по которым учителя истории с 13 по 19 января во всех старших классах проведут уроки на эту тему.