Ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը մեկնել է Մոսկվա` մասնակցելու հունվարի 21-ին կայանալիք Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության Հակաճգնաժամային հիմնադրամի խորհրդի երկրորդ նիստին: Այս մասին հայտնեցին
ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նիստի ընթացքում նախատեսվում է հաստատել Եվրասիական տնտեսական ընկերակցության Հակաճգնաժամային հիմնադրամի միջոցների հաշվին ֆինանսական վարկերի տրամադրման կարգը, ինչպես նաև քննարկել ներդրումային ծրագրերի ֆինանսավորման հիմնական պայմանները, ժամանակավոր ազատ միջոցների կառավարման սկզբունքները և այլ ընթացիկ հարցեր:

Armenian Finance Minister Tigran Davtyan has left for Moscow to participate in the second sitting of the Anti-Crisis Fund of the Eurasian Economic Community (EurAsEC) due January 21, Finance Ministry says.
Participants of the sitting are expected to adopt the procedure of provision of financial loans by the Anti-Crisis Fund. Reference will be made to the main conditions of financing of investment programs, the principles of management of free resources, other issues.